首頁 > RECOM代理商 > R-78AA3.3-0.5SMD
影像僅供參考,以產品規格為準
R-78AA3.3-0.5SMD
型號描述:
Linear Regulator Replacement DC DC Converter 1 Output 3.3V 500mA 4.75V - 32V Input
型號:
R-78AA3.3-0.5SMD
品牌:
RECOM
交期:
10-15工作天
原廠包裝量:
33
起訂量:33 倍增量:1
Type
Linear Regulator Replacement
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
4.75V
Voltage - Input (Max)
32V
Voltage - Output 1
3.3V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
500mA
Power (Watts)
2 W
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, OTP, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
91%
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
10-SMD Module
Size / Dimension
0.60" L x 0.38" W x 0.35" H (15.2mm x 9.7mm x 8.8mm)