首頁 > RECOM Power代理商 > R-78AA5.0-0.5SMD-R
影像僅供參考,以產品規格為準
R-78AA5.0-0.5SMD-R
型號描述:
DC/DC 轉換器 - SMD 0.5A DC/DC REG 6.5-34Vin 5Vout
型號:
R-78AA5.0-0.5SMD-R
品牌:
RECOM Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
250
起訂量:1 倍增量:1
Type
Linear Regulator Replacement
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
6.5V
Voltage - Input (Max)
32V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
500mA
Power (Watts)
3 W
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, OTP, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
94%
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
10-SMD Module
Size / Dimension
0.60" L x 0.38" W x 0.36" H (15.2mm x 9.7mm x 9.2mm)