PE-0603CD151JTT
- 型號描述:
150 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 280 mA 920mOhm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 150NH 280MA 920 MOHM
- 型號:
- PE-0603CD151JTT
- 品牌:
- Pulse Electronics
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ceramic
- Inductance
- 150 nH
- Tolerance
- ±5%
- Current Rating (Amps)
- 280 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 920mOhm Max
- Q @ Freq
- 28 @ 150MHz
- Frequency - Self Resonant
- 990MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 150 MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Size / Dimension
- 0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.040" (1.02mm)