首頁 > Pulse Electronics代理商 > PE-0805FB102ST
影像僅供參考,以產品規格為準
PE-0805FB102ST
型號描述:
鐵氧體磁珠 0805 1000Ohms SMT FERRITE CHIP BEAD
型號:
PE-0805FB102ST
品牌:
Pulse Electronics
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Filter Type
Signal Line
Number of Lines
1
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
500mA
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)