PE-0603CD120GTT
- 型號描述:
12 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 130mOhm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM
- 型號:
- PE-0603CD120GTT
- 品牌:
- Pulse Electronics
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ceramic
- Inductance
- 12 nH
- Tolerance
- ±2%
- Current Rating (Amps)
- 700 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 130mOhm Max
- Q @ Freq
- 30 @ 250MHz
- Frequency - Self Resonant
- 4GHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 250 MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.040" (1.02mm)