PE-0402CL220JTT
- 型號描述:
22 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 600mOhm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 22NH 300MA 600 MOHM
- 型號:
- PE-0402CL220JTT
- 品牌:
- Pulse Electronics
數量:
- Type
- Multilayer
- Material - Core
- Ceramic
- Inductance
- 22 nH
- Tolerance
- ±5%
- Current Rating (Amps)
- 300 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 600mOhm Max
- Q @ Freq
- 8 @ 100MHz
- Frequency - Self Resonant
- 1.9GHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 MHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)