首頁 > Pulse Electronics代理商 > PE-0402CL180JTT
影像僅供參考,以產品規格為準
PE-0402CL180JTT
型號描述:
18 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 500mOhm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 18NH 300MA 500 MOHM
型號:
PE-0402CL180JTT
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Multilayer
Material - Core
Ceramic
Inductance
18 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
300 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
2.1GHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)