SPRU5011S28
型號描述:
500 Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Carbon 0.5W, 1/2W PC Pins
POT 500 OHM 1/2W CARBON LINEAR
型號:
SPRU5011S28
品牌:
Precision Electronics Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
500
Tolerance
±10%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
295°
Resistive Material
Carbon
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Slotted
Actuator Length
0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter
0.125" (3.18mm)