0603N0R7AW251
- 型號描述:
0.7 pF ±0.05pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
.060 X.030 0.7 PF .05PF 250 VOLT
- 型號:
- 0603N0R7AW251
- 品牌:
- Passive Plus
數量:
- Capacitance
- 0.7 pF
- Tolerance
- ±0.05pF
- Voltage - Rated
- 250V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C
- Features
- High Q, Low Loss, Low ESL
- Ratings
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.038" (0.96mm)