首頁 > Panasonic代理商 > EXB-U18103JX
影像僅供參考,以產品規格為準
EXB-U18103JX
型號描述:
10k Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
電阻器網路及陣列 0201x4R anti-sulfurated resistor array a
型號:
EXB-U18103JX
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Circuit Type
Isolated
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±5%
Number of Resistors
4
Resistor Matching Ratio
Resistor-Ratio-Drift
Number of Pins
8
Power Per Element
31mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q200
Applications
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package
0502
Size / Dimension
0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)