EXB-D10C472J
- 型號描述:
4.7k Ohm ±5% 50mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 1206
- 型號:
- EXB-D10C472J
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- Resistance (Ohms)
- 4.7k
- Tolerance
- ±5%
- Power Per Element
- 50mW
- Circuit Type
- Bussed
- Number of Pins
- 10
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Supplier Device Package
- 1206
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)