EXB-A10P103J
- 型號描述:
10k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 2512
- 型號:
- EXB-A10P103J
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- Resistance (Ohms)
- 10k
- Tolerance
- ±5%
- Power Per Element
- 62.5mW
- Circuit Type
- Bussed
- Number of Pins
- 10
- Package / Case
- 2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)