EXB-28V472JX
- 型號描述:
4.7k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804
- 型號:
- EXB-28V472JX
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Circuit Type
- Isolated
- Resistance (Ohms)
- 4.7k
- Tolerance
- ±5%
- Number of Resistors
- 4
- Resistor Matching Ratio
- Resistor-Ratio-Drift
- Number of Pins
- 8
- Power Per Element
- 62.5mW
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q200
- Applications
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0804, Convex, Long Side Terminals
- Supplier Device Package
- 0804
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.018" (0.45mm)