ETQ-P5M470YFM
- 型號描述:
47 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.9 A 172mOhm Max 2-SMD, J-Lead
- 型號:
- ETQ-P5M470YFM
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 182
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C
- DC Resistance (DCR)
- 172mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 4.1A
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.213" (5.40mm)
- Inductance
- 47 µH
- Current Rating (Amps)
- 2.9 A