首頁 > Panasonic代理商 > ETQ-P5M470YFK
影像僅供參考,以產品規格為準
ETQ-P5M470YFK
型號描述:
47 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 138mOhm Max 2-SMD, J-Lead
型號:
ETQ-P5M470YFK
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Size / Dimension
0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR)
138mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
5.4A
Material - Core
Metal Composite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Inductance
47 µH
Current Rating (Amps)
3.4 A