ETQ-P5M470YFK
- 型號描述:
47 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 138mOhm Max 2-SMD, J-Lead
FIXED IND 47UH 3.4A 138 MOHM SMD
- 型號:
- ETQ-P5M470YFK
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- 2-SMD, J-Lead
- Size / Dimension
- 0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C
- DC Resistance (DCR)
- 138mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 5.4A
- Material - Core
- Metal Composite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.213" (5.40mm)
- Inductance
- 47 µH
- Current Rating (Amps)
- 3.4 A