ETQ-P5M470YFC
- 型號描述:
47 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.2 A 108.9mOhm Max 2-SMD, J-Lead
- 型號:
- ETQ-P5M470YFC
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:25
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Metal Composite
- Inductance
- 47 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 4.2 A
- Current - Saturation (Isat)
- 6.8A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 108.9mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 2-SMD, J-Lead
- Size / Dimension
- 0.394" L x 0.421" W (10.00mm x 10.70mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.213" (5.40mm)