ETQ-P5M2R5YFC
型號描述:
2.5 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 18.1 A 5.9mOhm Max 2-SMD, J-Lead
型號:
ETQ-P5M2R5YFC
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal Composite
Inductance
2.5 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
18.1 A
Current - Saturation (Isat)
27.2A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
5.9mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)