首頁 > Panasonic代理商 > ETQ-P4M100YFN
影像僅供參考,以產品規格為準
ETQ-P4M100YFN
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.5 A 59.6mOhm Max 2-SMD, J-Lead
型號:
ETQ-P4M100YFN
原廠包裝量:
50
起訂量:100 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.256" L x 0.236" W (6.50mm x 6.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR)
59.6mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
8.3A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
4.5 A