首頁 > Panasonic代理商 > ETQ-P4M100KVK
影像僅供參考,以產品規格為準
ETQ-P4M100KVK
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.2 A 45.76mOhm Max 2-SMD, J-Lead
型號:
ETQ-P4M100KVK
原廠包裝量:
1
起訂量:81 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR)
45.76mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
9.1A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
5.2 A