ETQ-P4M100KVK
- 型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.2 A 45.76mOhm Max 2-SMD, J-Lead
- 型號:
- ETQ-P4M100KVK
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- DC Resistance (DCR)
- 45.76mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 9.1A
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Height - Seated (Max)
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 5.2 A