首頁 > Panasonic代理商 > ETQ-P4M100KVC
影像僅供參考,以產品規格為準
ETQ-P4M100KVC
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 7.6 A 27.94mOhm Max 2-SMD, J-Lead
型號:
ETQ-P4M100KVC
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Size / Dimension
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR)
27.94mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
10.8A
Material - Core
Metal Composite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
7.6 A