ETQ-P3M100KVP
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.9 A 105.6mOhm Max 2-SMD, J-Lead
FIXED IND 10UH 2.9A 105.6 MOHM
型號:
ETQ-P3M100KVP
品牌:
Panasonic Industry
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Size / Dimension
0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR)
105.6mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
4.2A
Material - Core
Metal Composite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
2.9 A