EEV-TG1E681UQ
型號描述:
680 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 120mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C
型號:
EEV-TG1E681UQ
品牌:
Panasonic Industry
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:200 倍增量:1
Capacitance
680 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
120mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
520 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
800 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size
0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)