首頁 > Panasonic代理商 > EEV-EB2E680M
影像僅供參考,以產品規格為準
EEV-EB2E680M
型號描述:
68 μF 250 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - SMD 68UF 250V ELECT EB SMD
型號:
EEV-EB2E680M
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
150
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
68 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
544.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
990 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size
0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)