首頁 > Panasonic代理商 > EEV-TG1E102UM
影像僅供參考,以產品規格為準
EEV-TG1E102UM
型號描述:
1000 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 80mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C
型號:
EEV-TG1E102UM
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
125
起訂量:125 倍增量:1
Capacitance
1000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
715 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.1 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Surface Mount Land Size
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)