EEV-FK1V681Q
型號描述:
680 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEV-FK1V681Q
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
680 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
618.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1 A @ 100 kHz