EEV-FK1V102M
- 型號描述:
1000 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEV-FK1V102M
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 7-10工作天
- Capacitance
- 1000 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.35 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.8 A @ 100 kHz
- Impedance
- 35 mOhms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.669" (17.00mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)