EEV-FK1J471M
- 型號描述:
470 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEV-FK1J471M
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.669" (17.00mm)
- Capacitance
- 470 µF
- Voltage - Rated
- 63 V
- Impedance
- 82 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.058 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.41 A @ 100 kHz