EEV-FK1A222Q
- 型號描述:
2200 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEV-FK1A222Q
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 200
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.551" (14.00mm)
- Capacitance
- 2200 µF
- Voltage - Rated
- 10 V
- Impedance
- 60 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 825 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.1 A @ 100 kHz