首頁 > Panasonic代理商 > EEV-EB2C680M
影像僅供參考,以產品規格為準
EEV-EB2C680M
型號描述:
68 μF 160 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEV-EB2C680M
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
75
起訂量:75 倍增量:1
Capacitance
68 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
160 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
412.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
750 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)