首頁 > Panasonic代理商 > EEU-TP1E222S
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-TP1E222S
型號描述:
2200 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C
型號:
EEU-TP1E222S
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:20 倍增量:1
Capacitance
2200 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
2.16 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.25 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)