首頁 > Panasonic代理商 > EEU-TA1C102B
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-TA1C102B
型號描述:
1000 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 1000uF 16volts AEC-Q200
型號:
EEU-TA1C102B
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
1000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.118 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.49 A @ 100 kHz
Impedance
42 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)