首頁 > Panasonic代理商 > EEU-HD1V472
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-HD1V472
型號描述:
4700 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 4,700uF 35volts 16x31.5 LS 7.5mm
型號:
EEU-HD1V472
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.319" (33.50mm)
Capacitance
4700 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.91 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.196 A @ 100 kHz