首頁 > Panasonic代理商 > EEU-HD1A222B
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-HD1A222B
型號描述:
2200 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-HD1A222B
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:100 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Capacitance
2200 µF
Voltage - Rated
10 V
Ripple Current @ Low Frequency
760 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
874 mA @ 100 kHz