EEU-FS2A331L
- 型號描述:
330 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEU-FS2A331L
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:100
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 330 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 100 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.666 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.38 A @ 100 kHz
- Impedance
- 23 mOhms
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 1.457" (37.00mm)