首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FS2A331L
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FS2A331L
型號描述:
330 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FS2A331L
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:75 倍增量:1
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.666 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.38 A @ 100 kHz
Impedance
23 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
1.457" (37.00mm)