EEU-FS1V821
- 型號描述:
820 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL TH
- 型號:
- EEU-FS1V821
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.866" (22.00mm)
- Capacitance
- 820 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Impedance
- 20 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.635 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.18 A @ 100 kHz