首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FS1V331LB
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FS1V331LB
型號描述:
330 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FS1V331LB
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:300 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Capacitance
330 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
41 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
868 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.24 A @ 100 kHz