EEU-FS1H270
- 型號描述:
27 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL TH
- 型號:
- EEU-FS1H270
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.079" (2.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.492" (12.50mm)
- Capacitance
- 27 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Impedance
- 340 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 137.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 250 mA @ 100 kHz