EEU-FS1H151LB
- 型號描述:
150 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEU-FS1H151LB
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 660
- Capacitance
- 150 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 50 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 8000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency
- 798 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.14 A @ 100 kHz
- Impedance
- 45 mOhms
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.650" (16.50mm)