首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FS1C222LB
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FS1C222LB
型號描述:
2200 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FS1C222LB
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:150 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Capacitance
2200 µF
Voltage - Rated
16 V
Impedance
18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.976 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.47 A @ 100 kHz