首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FS1A362
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FS1A362
型號描述:
3600 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FS1A362
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:249 倍增量:1
Capacitance
3600 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
2.08 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.6 A @ 100 kHz
Impedance
18 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)