EEU-FR1V471LB
- 型號描述:
470 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEU-FR1V471LB
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Capacitance
- 470 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 9000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.17 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.56 A @ 100 kHz
- Impedance
- 30 mOhms
- Lead Spacing
- 0.138" (3.50mm)
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.866" (22.00mm)