首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FR1J471B
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FR1J471B
型號描述:
470 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 63volt 470uF 12X25mm LS:5mm Ammo Straight
型號:
EEU-FR1J471B
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
63 V
Impedance
27 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.496 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.995 A @ 100 kHz