首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FR1J470B
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FR1J470B
型號描述:
47 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FR1J470B
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
198.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
284 mA @ 100 kHz
Impedance
210 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)