首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FR1H471
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FR1H471
型號描述:
470 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FR1H471
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
257
起訂量:257 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.695 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.26 A @ 100 kHz
Impedance
22 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)