EEU-FR1E331
- 型號描述:
330 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEU-FR1E331
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.138" (3.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 6000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.512" (13.00mm)
- Capacitance
- 330 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Impedance
- 56 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 665 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 950 mA @ 100 kHz