首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FR1E272L
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FR1E272L
型號描述:
2700 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FR1E272L
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:44 倍增量:1
Capacitance
2700 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.75 A @ 100 kHz
Impedance
12 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
1.457" (37.00mm)