EEU-FR1E152
- 型號描述:
1500 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL
- 型號:
- EEU-FR1E152
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.866" (22.00mm)
- Capacitance
- 1500 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Impedance
- 18 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 2.08 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.6 A @ 100 kHz